Titeket nem zavar, hogy nyilvános a fórum?

Rendben, köszönöm, én is írhattam volna ezt rögtön az első hozzászólásomban, illetve figyelembe vehettem volna, hogy létrehoztok egy tök jó felületet, csomó munka van benne, ilyenkor rosszul eshet egy ilyen kritika.

3 Likes

Ebben teljesen igazad van, ezt én is írhattam volna másképp.

2 Likes

Az a legjobb benne, hogy nyilvános, így a bátortalanabbak is bele tudnak lesni a beszélgetésekbe akár regisztráció nélkül is. Sokaknak hasznos ez a fajta felvilágosító munka, aminek az oldal teret ad.

3 Likes

Mint irtam egy valaszomban, szabadszaju vagyok. Most sem fogok kertelni. Engem baromira nem erdekel ki mit gondol. A kozelebbi barataim tudjak ki esmi vagyok, tamogatnak benne. Itt is ugy allitom be a profilom, ahogy nekem jo. Lathatod az arcom, en mindenben adom a pofam ha kepviselek valamit! Az egyeni kenyelmetlenseg erzese egyeni problema. Ha az illeto kepvisel egy erteket, ezt le kell rendeznie magaban, erot venni, elhatarozni es felvallalni. Ennyi. Nincs kisse messias komplexusod? Bocsi ha kekecnek erzekelsz, de en epp ilyen voltam olyan 5 evvel ezelott. Mindenki megmentoje, vedoszentje. Aztan rajottem, hogy baromira nem lehet es nem is kell megmenteni, vedeni mindenkit. Mindenki abban a pokolban melegszik, amit a sajat fejeben alkot meg. En egyaltalan nem erzem gondnak a nyilvanossagot, munkahelyemen is tobben tudjak mikent elek, nem minositenek, erdekesnek talaljak es legtobbszor nagyon jo eszmecserek kerekednek belole. Lehet veluk beszelni errol, annak ellenere, hogy ok nem tudnanak igy elni. Miert erzed vagy latod ezt ennyire negativan? Nem volt semmi empatia mentesseg a hozzaszolasban. Kicsit szenzitivnek erezlek a reakcioid alapjan, hat en aztan tudom milyen az. Nem tudom milyen seruleseket hurcolsz a pszicho batyudban a szuleidtol, de en ennek utana jarnek, miert veszem ennyire mellre masok donteseit.
En pszichologiai csoportokban is segitoi szerepet toltottem be sokaig tobb mint 300 emberrel.
Tanitottam haznal 5 tantargyat 2 evig. Lelkileg is foglalkoztam a diakokkal. Betegsegekbol huztam ki nem egyet.
Azert irom le, hogy lasd nem a levegobol jelzek neked vissza. Van videom a borderlinerol ahol sajat allaspontjaimat osztom meg.
Proballak megerteni mik ezek a reakciok. Kicsi duhot is erzek bennuk, de szerintem csak azert kicsit, mert jo reszet lefojtod.
En 29 ev alatt annyi mentalis allapotot eltem at, reggel lenne mire felsorolnam.
Annyi folyamatot eltem at, erzekelem, latom a masikon, felismerem, hitelesen tudok rola beszelni. Javasolom hogy nezz utana mik mukodnek benned, mi bant. Kivulrol kotozkodesnek hat amiket irsz, de erzem nem ez a celod vele. :relaxed:

2 Likes

Köszi a visszajelzést, elgondolkodtam rajta, sok igazság van abban amit mondasz, én ezt nem nevezném még messiás komplexusnak, inkább néha kicsit túltolt SJW aktivitás, ezt ismerem magamról, ilyen vagyok.

Az tök jó, hogy te le tudtad rendezni magadban, erőt tudtál venni, felvállalni, a munkahelyeden is felvállaltad, stb. Viszont ezzel nincs mindenki így. Az empátia hiányt én erre értettem. “Én erős vagyok, te miért nem vagy erős?”.

Ez egy nehéz és szenzitív téma, sok sérülési lehetőséggel, sok visszaéléssel, ezért gondoltam és éreztem úgy, hogy ha a fórum nem nyilvános lenne, akkor sokan (én is) nagyobb biztonságban éreznénk magunkat. És az erre adott reakcióban - ahogy fentebb ezt már tisztáztuk - inkább az zavart, ahogy meg lett fogalmazva.

Szóval az első reakcióm az aggodalom volt, hogy nem lesz ez így jó, tök lelkesen beleteszik a munkát a fórumba, de nem lesz mély és intim párbeszéd, mert a nyilvánosság elijeszt sokakat (sajnos FB-n a kommentekben nagyon látni ezt, főleg a rosszul vagy sehogy nem moderált topikokban).

Utána valóban düh volt bennem, az már a felvetésemre adott reakciónak szólt (a stílusnak, nem a tartalomnak).

De ezeket tisztáztuk, elfogadtam, hogy itt a fórum készítőinek ez a szándéka, úgyhogy ennek a tudatában megyünk tovább, remélem be fog indulni az élet, én mindenképp terveznék aktív lenne és maradni és remélem sokan csatlakoznak.

Az igazi tűzkeresztség az lesz, ha vmelyik hírportál felkapja és megjelennek a kritikusok, illetve a stalkerek (ez sem paranoia még, csak óvatosság)

2 Likes

Én örülök, hogy nyilvános és remélem az is marad. Nem értek egyet azzal, hogy bárkinek is bújkálnia kellene. Értem, hogy sokakban fontos a társadalmi nyomás, akkor csinálják nyugodtan titokban. Biztos rengeteg titkos csapat, csoport, fórum, felület, akármi van most is. Szerintem kellenek a nyilvános helyek is, máskülönben nem jut el az átlaghoz és nem fog változni a helyzet.
Plusz semmi sem kötelez, hogy a fórumon megadj magadról olyan infót, ami hozzád köthető. Lehet érzéketlennek tűnök :smile: de nem ismerek más magyar, nyilvános, nonmonogámiával foglalkozó fórumot, nem örülnék ha ez is elveszne.

5 Likes